top of page

Terrazo Uygulama

Özel, estetik ve sınırsız hayal gücü.

Terrazo Nedir?

Mermer, granit, kuvartz, cam gibi sağlam madenlerden oluşan agrega karışımına, özel çimento veya epoksi reçine karıştırılarak uygulanır. Uygulanacak bölgeye dökülen terrazzo kaplama, kuruma gerçekleştikten sonra özel slim makineleriyle pürüzsüz hale getirilir ve cilalanarak parlatılır. Terrazzo kaplama sistemleri, sınırsız renk ve desen alternatifleri sayesinde mimari tasarım konusunda  istenilen dizayn ve estetik gücüne sahiptirler.

Her türlü yüzeye kolaylıkla uygulanabilir.

Fiziksel darbelere ve kimyasal etkilere yüksek dayanıklılığı vardır.

Uzun ömrü ve düşük bakım maliyetleri sayesinde diğer zemin kaplama sistemlerine göre operasyonel avantaj sağlar.

Terrazo'nun Özellikleri ve Avantajları

Terrazo Kullanım Alanları

Alışveriş merkezleri, Süpermarketler, Havaalanları, Fuar ve sergi salonları, Eğitim kurumları, Restoranlar, Konut ve Sosyal tesisler, Terrazo uygulamalarının en yoğun olarak kullanıldığı alanlardır.

Terrazo Tarihi

Bir İtalyan Klasiği...

16. Yüzyılda, İtalya’nın Venedik şehrinde bulunduğu tahmin edilen Terrazo Uygulamaları, tarihin eski çevreci zemin kaplama ürünü olarak kabul edilir

Dönemin italyan yapı ustaları, yaptıkları inşaatlarda dökülen graniit, mermer ve taş parçalarını kullanmak için bir çözüm arayışına girerler. Çimento harcının içerisine bu malzemeleri atarak dekoratif bir yüzey elde ettiklerini gören dönemin ustaları,  terrazzo uygulamasını keşfederler.

 

20.yüzyılın başlarında gelişen teknoloji sayesinde ve zemin uygulamaları için geliştirilen elektrikli aletlerin da ortaya çıkmasıyla uygulaması daha pratik hale gelen  terrazzo kaplama sistemleri,  İkinci  Dünya Savaşı sırasında yaşanan bilimsel ve teknik gelişmeler ile birlikte daha kolay uygulanabilir hale gelmiştir.

Bize Ulaşın

Sizin için ne yapabiliriz, gelin birlikte karar verelim.

444 7 465

  • White Facebook Icon

Bizi Takip Edin.

bottom of page